Zalety poduszek bambusowych

białe poduszki

Poduszki bambusowe podbiły rynek w Polsce i zostały docenione m.in. przez osoby cierpiące na alergie oddechowe oraz przykładające dużą wagę do troski o środowisko naturalne. Mają one liczne właściwości, które wpływają pozytywnie na komfort stosowania oraz na zdrowie człowieka. Są też biodegradowalne i bardzo trwałe. Wiskoza bambusowa chłonie wilgoć trzykrotnie lepiej niż włókno bawełniane. Latem zapewnia wysoki komfort, ponieważ poduszka jest o kilka stopni chłodniejsza niż otoczenie. Świetnie dopasowuje się do ciała i zapewnia głowie i szyi odpowiednie podparcie.

Z czego produkowane są poduszki bambusowe?

Oferowane poduszki bambusowe to produkty w pełni naturalne i przyjazne środowisku. Ich wypełnienie powstaje ze zmiażdżonych, zmielonych i rozpuszczonych łodyg bambusa pochodzących ze sprawdzonych, ekologicznych upraw, na których nie stosuje się nawozów sztucznych, środków bakteriobójczych, ani innych, potencjalnie niebezpiecznych substancji. W ten sposób produkowana jest przyjazna użytkownikom i środowisku wiskoza bambusowa. Poszycie poduszek wykonane jest z mieszanki wiskozy bambusowej oraz bawełny.

Jakie właściwości mają poduszki bambusowe?

Bambus to roślina charakteryzująca się naturalnymi właściwościami antybakteryjnymi. Dzięki temu, poduszki z wiskozą bambusową minimalizują ryzyko powstania nieprzyjemnego zapachu pościeli. Ponadto są antygrzybiczne i utrudniają rozwój pleśni oraz roztoczy. Mogą być stosowane przez osoby mające wrażliwą skórę oraz cierpiące m.in. na AZS, oraz na alergie kontaktowe i wziewne. Polecane są również dzieciom, których dotykają wysypki i inne schorzenia skórne. Włókno bambusa jest hipoalergiczne, antyseptyczne, a także miękkie, przyjemne w dotyku i sprężyste. Zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza oraz bezpieczny i spokojny sen. Poduszki oprócz licznych walorów, takich jak właściwości termoregulacyjne są również estetyczne i łatwe w konserwacji.

Facebook
Twitter
LinkedIn