Kołdra puchowa czy bambusowa – jaką wybrać?

biała kołdra

Kołdry bambusowe i puchowe, pomimo rosnącej popularności kołder syntetycznych, nadal cieszą się największą popularnością, ze względu na ich naturalność. Wybór kołdry ma znaczący wpływ na jakość snu, a co za tym idzie na regenerację organizmu oraz na zdrowie i samopoczucie człowieka. Jest to produkt, z którym ciało ma bezpośredni kontakt przez całą noc, dlatego musi być miękki i przyjazny skórze. Wybierając produkt, należy wziąć pod uwagę indywidualne upodobania danej osoby, to czy często się poci, jaką preferuje temperaturę snu, a także to, czy występują u niej np. alergie wziewne i kontaktowe.

Jakie zalety ma kołdra puchowa?

Jedną z największych zalet kołdry puchowej jest jej wysoka trwałość. Przy odpowiedniej pielęgnacji, produkt ten może z powodzeniem służyć przed długie lata. Kołdry z puchem gęsim, który uważany jest za najlepszy, mają świetne właściwości termoizolacyjne. Puch ten jest delikatny, a jednocześnie sprężysty, dlatego dobrze magazynuje powietrze. Tego typu kołdra znakomicie odprowadza wilgoć i zapewnia stałą cyrkulację powietrza. Zimą skutecznie ogrzewa ciała, a latem chłodzi, dzięki czemu nie dopuszcza do przegrzania się organizmu. Kołdry te należy regularnie strzepywać i wietrzyć, co sprawi, że nie utracą swoich właściwości.

Czym charakteryzuje się kołdra bambusowa?

Kołdry bambusowe to produkty naturalne, a jednocześnie przyjazne alergikom. Wyróżniają się właściwościami bakteriobójczymi. Ponadto są łatwe w pielęgnacji, ponieważ można czyścić je w domowej pralce. Są produkowane z wiskozy bambusowej, czyli ze zmiażdżonych i rozpuszczonych łodyg bambusa, które mają świetne właściwości termoregulacyjne i antyseptyczne. Świetnie sprawdzają się jako okrycia zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Warto zaznaczyć, że są to produkty biodegradowalne, dlatego z pewnością docenią je osoby dbające o środowisko naturalne.

Facebook
Twitter
LinkedIn