Co poza puchem zawiera kołdra półpuchowa?

kołdra półpuchowa

Kołdra półpuchowa to świetna alternatywna dla pościeli wypełnionej w pełni puchem. Jest tańsza, a również ma liczne właściwości, które sprawiają, że jest to jeden z najlepszych rodzajów kołdry naturalnej. Wyróżnia się miękkością, a ponadto świetnie absorbuje wilgoć. Kołdra z wypełnieniem półpuchowym świetnie sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą, a ponadto wyróżnia się bardzo wysoką trwałością. Przy odpowiedniej konserwacji może z powodzeniem służyć przed długie lata. Kołdry puchowe i półpuchowe to produkty w pełni naturalne, czyli biodegradowalne, co z pewnością docenią osoby przykładające dużą wagę o dbałości o środowisko naturalne.

Co znajduje się w kołdrze półpuchowej?

Zgodnie z nazwą, tego typu okrycie zawiera puch, czyli małe piórka embrionalne, charakteryzujące się haczykowatą budową i świetnymi parametrami grzewczymi. W kołdrze półpuchowej znajduje się również pierze darte lub cięte, które jest nieco mniej puszyste, ale równie trwałe i miękkie co puch. Oferowane kołdry są bezpieczne, ponieważ pierze i puch zostały starannie odpylone i wyprane, dlatego są całkowicie wolne on szkodliwych drobnoustrojów, bakterii, grzybów oraz alergenów. Decydując się na produkt półpuchowy, warto zakupić kołdrę mającą budowę kasetonową. Dzięki temu, wypełnienie będzie trzymać się w odpowiednim miejscu, ogrzewając równomiernie ciało i dłużej utrzyma swoją sprężystość.

Czym kołdry półpuchowe różnią się od puchowych?

Produkty różnią się oczywiście wypełnieniem, ale również właściwościami. Kołdry półpuchowe są nieco cięższe, a także mniej elastyczne niż wyroby puchowe, jednak dzięki temu dłużej zachowują pierwotny kształt. Kołdry półpuchowe zawierają również pierze. Jego zawartość zazwyczaj waha się między 70%, a 90%. Te pierwsze warto wybrać do okrywania się w okresie zimowym, ponieważ większa zawartość puchu skuteczniej pomoże w ogrzaniu ciała.

Facebook
Twitter
LinkedIn