Kołdry bambusowe

Kołdra z wypełnieniem pochodzenia roślinnego? To możliwe! W Pen-Pol znajdziesz bardzo oryginalne wyposażenie sypialni: kołdry bambusowe, które zaskoczą Cię swoimi właściwościami. Jeśli chcesz urządzić swoją sypialnię w ekologicznym stylu, a jednocześnie budzić się wypoczętym,  to te produkty są odpowiednie dla Ciebie.

Jak produkujemy kołdry bambusowe?

Musisz wiedzieć, że nasze kołdry bambusowe produkowane są z surowców pochodzących z pewnych i ekologicznych upraw, w których nie są stosowane nawozy sztuczne i inne szkodliwe dla zdrowia substancje. W Pen-Pol dbamy o to, aby każdy surowiec wykorzystywany do tworzenia produktów był bezpieczny i wysokojakościowy. Wszystkie nasze kołdry opatrzone są niezbędnymi certyfikatami. Ich najważniejszą cechą jest oczywiście wypełnienie, które stanowi wiskoza bambusowa połączona z włóknami poliestrowymi. To zestawienie zapewnia idealne właściwości termoregulacyjne i antyseptyczne.

Właściwości kołdry bambusowej

Nasza kołdra bambusowa jest miękka, sprężysta oraz zapewnia przewiewność i pozwala skórze oddychać. Bambus znany jest od dawna ze swoich antybakteryjnych oraz antyseptycznych właściwości. Roślinne wypełnienie naszych kołder ogranicza rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów, takich jak pleśni, grzyby i roztocza, a jednocześnie świetnie absorbuje i oddaje wilgoć z otoczenia. Kołdra z bambusem to gwarancja zdrowego i wygodnego snu.

Należy dodać, że nasze kołdry z bambusem są ekologiczne i naturalne również „z zewnątrz”. Poszycia produkujemy z bawełny i włókien celulozowych, pochodzących z bambusów. Tak przygotowane produkt jest miły w dotyku, przewiewny i bardzo wytrzymały.

Jakie korzyści daje używanie kołdry bambusowej?

Kołdra bambusowa to produkty wyjątkowy. Wysoka izolacja termiczna, przepuszczanie powietrza oraz odprowadzanie wilgoci, to jedne z wielu zalet tego produktu. Warto wspomnieć, że materiał bambusowy równomiernie ogrzewa ciało oraz jest niezwykle chłonny. Dzięki cechom higroskopijnym hamuje rozwój alergenów. Kołdra nie elektryzuje się, a jej produkcja odbywa się zawsze pod ścisłą kontrolą. Materiał otrzymany z włókien bambusa jest zarówno trwały, jak i lekki, delikatny dla skóry, a także biodegradowalny. Dzięki naszym produktom zapewnisz sobie odpowiedni mikroklimat snu.

Kołdry bambusowe dla każdego

Nasze kołdry bambusowe sprawdzą się w każdym domu. Pokochają je dorośli oraz dzieci, w tym mali alergicy – bambusowo-syntetyczny wsad jest bowiem hipoalergiczny. W naszym sklepie czekają na Ciebie kołdry bambusowe w różnych rozmiarach, a także świetnej jakości poduszki bambusowe, które znakomicie uzupełnią sypialniany zestaw.

Kołdra bambusowa będzie stanowić wspaniałe uzupełnienie każdej sypialni urządzonej zgodnie z duchem ekologii. Wprowadzi do niej powiew świeżości i co najistotniejsze, najwyższej jakości komfortowy wypoczynek.

Jak pielęgnować kołdrę bambusową?

Aby właściwie pielęgnować kołdrę bambusową, należy przestrzegać zaleceń umieszczonych na metce. Dzięki temu utrzymasz najwyższą jakość produktu i jego właściwości przez długi czas. W razie zabrudzeń warto kołdrę oddać do profesjonalnej pralni chemicznej. Należy unikać wysokich temperatur czyszczenia oraz mocniejszych detergentów piorących i płynów zmiękczających, gdyż może to uszkodzić delikatne włókna rośliny. W przypadku zamoczenia warto suszyć ją rozwieszoną w temperaturze otoczenia. Materiał bambusowy bardzo szybko schnie. Po czyszczeniu wypełnienie nie traci na sprężystości ani na jakości. Warto pamiętać także o regularnym wietrzeniu kołdry bambusowej. Prawidłowa pielęgnacja daje gwarancję zachowania właściwości bakteriobójczych i antyseptycznych materiału przez wiele lat.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5