Pen-Pol

Technologia

Polski puch i pierze są najwyżej cenionymi produktami termoizolacyjnymi na świecie. Sprzyjający mikroklimat panujący w tej części Europy sprawił, że Nasz puch jest doceniany na każdym kontynencie. Liczne łąki, jeziora oraz często występujące chłodne noce powodują, iż Nasze gęsi okrywają się gęstym puchem o bardzo wysokich walorach cieplnych.

Jak to robimy?

Sekret jakości naszych produktuów

producent produktów termoizolacyjnych

Wieloletnia tradycja

Nasza firma od ponad 15 lat kontynuuje Polską tradycję, dzięki której z radością wytwarzamy Nasze produkty w oparciu o jak najwyższą jakość.

Wysoka jakość

Nasi doświadczeni pracownicy przykładają wiele uwagi, aby nasze produkty były poddane takim procesom jak:

  • Odpylanie
  • Pranie
  • Suszenie
kołdra wewnątrz
Pen-Pol

Sprawdzony proces produkcji

PEN-POL, bezpośredni producent poduszek i kołder z wypełnieniem naturalnym, od początku istnienia działalności stara się nieustannie ulepszać swoje technologie, rozwijać je i stawiać na coraz większą jakość sprzedawanych produktów. Jeśli chodzi o tę technologię, warto opisać, jak uzyskuje się odpowiedni puch do poduszek i kołder, w tym naturalnych i ekologicznych, ze wszystkich dostępnych w asortymencie PEN-POL kolekcji.

Jak uzyskujemy najlepszy puch?

Celem uzyskania jak najbardziej odpowiedniego puchu do wypełnienia naszych produktów, wykorzystywane jest sprężone powietrze. Oddziela ono puch od pierza. Istnieje różnica w ciężarze obu tych surowców – pod wpływem tego powietrza, cięższe pierze opada jako pierwsze. Do następnych w kolejności komór dostaje się analogicznie słabszy jakościowo puch – tak, aby do ostatniej trafił tylko ten najlepszy oraz najlżejszy puch, będący zresztą surowcem najdroższym. W naszej technologii wykorzystujemy w pełni zautomatyzowane maszyny – dzięki temu jakość naszych poduszek i kołder jest na bardzo wysokim poziomie.

Jak dokładnie pracujemy?

Do produkcji naszych wyrobów – poduszek i kołder ze wszystkich dostępnych w ofercie kolekcji – wykorzystujemy maszyny L.H. LORCH. Funkcjonujemy z zapleczem w postaci własnego parku maszyn do szycia – są to na przykład overloki, dwuigłówki czy lamowniki. Co istotne, konstruujemy również własne maszyny – celem zaspokojenia rosnącego popytu na oferowane produkty. Charakteryzuje naszą pracę automatyzacja maszyn i wszystkich procesów zarządczych, a to wszystko w myśl zasady Just in Time. Wprowadzamy nowe systemy zarządzania naszą produkcją – aby po prostu jeszcze bardziej poprawić jakość usług, które wykonujemy.

Wszystko w naszych rękach

Co również bardzo ważne, produkujemy wszystkie nasze wyroby sami i od zera – wszystko jest w naszych rękach. Od projektu, przez szycie, po efekt końcowy – cały proces jest pod naszą najlepszą kontrolą. Jakie czynności realizujemy? Przykładowo: sortujemy pierze i puch, czyścimy je i odpylamy, szyjemy i napełniamy oferowane produkty, pakujemy je w torby z naszym logo. Jeśli chodzi o transport towarów, do klientów hurtowych dowozimy je sami. Z kolei do klientów detalicznych – wysyłamy je za pośrednictwem kuriera. Serdecznie zapraszamy do przeglądania oferty PEN-POL – producenta, który najlepiej zna się na kompleksowej produkcji poduszek i kołder z wypełnieniem naturalnym.