Poduszki antyalergiczne

Poduszki antyalergiczne i antyroztoczowe

Nasze poduszki antylaergiczne powstają specjalnie z myślą o osobach uczulonych na kurz i roztocza. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, pojawiają się one nie tylko na domowych powierzchniach. Mogą wnikać również w głąb wszelkiego rodzaju tekstyliów. Aby podnieść komfort snu alergików, proponujemy poduszki ze specjalnym wypełnieniem odpornym na rozwój alergenów.

Roztocza kurzu domowego: co to takiego?

Roztocza kurzu domowego to niewielkie pajęczaki niewidoczne gołym okiem. Szacuje się, że w każdym mieszkaniu żyje ich nawet do kilkunastu milionów. Nawet pomimo starannych porządków, roztocza były, są i będą częścią każdego domu – są zawsze tam gdzie człowiek. Największe ich ilości pojawiają się na tekstyliach – zasłonach, firanach, dywanach, tapicerkach mebli, pościeli, poduszkach i kołdrach.

To, co najczęściej uczula alergików, to nie same roztocza, a pozostawiane przez nie odchody. Właśnie dlatego tak ważny jest staranny dobór elementów wystroju mieszkania, ograniczających gromadzenie się alergizujących substancji.

Czym jest poduszka antyalergiczna?

Poszycia poduszek antyalergicznych PEN-POL produkowane są z mikrofibry – materiału doskonale absorbującego wilgoć. Ponadto, mikrofibra nie pochłania kurzu i roztoczy. Wypełnienie stanowi natomiast włókno silikonowe – materiał, w którym nie rozwijają się żadne drobnoustroje. Dzięki tym cechom nasze poduszki antyalergiczne są bezpieczne dla osób uczulonych.

Niejedną osobę zaciekawi fakt, że poduszkę antyalergiczną można prać w pralce automatycznej. Zarówno mikrofibra, jak i silikon szybko oddają wilgoć, dlatego po praniu schną bardzo szybko. W odróżnieniu od poduszek puchowych nie są podatne na zniszczenia oraz zbrylanie.

Idealnie miękkie i wygodne

Należy dodać, że antyalergiczne poduszki wypełnione włóknem silikonowym są nie tylko zdrowe, ale też wygodne. Silikon zapewnia im idealną wyporność i optymalną miękkość. Ponadto, poduszka nie odkształca się w trakcie użytkowania – za każdym razem odzyskuje swój doskonały kształt.

Dopasowane do Twoich potrzeb

W sklepie PEN-POL znajdziesz poduszki antyalergiczne w różnych rozmiarach, co pozwoli Ci bez problemu zaopatrzyć w nie całą swoją rodzinę. Każda z naszych poduszek szyta jest niezwykle starannie – dbamy o to, by były wygodne, piękne oraz trwałe.

Wybierz poduszkę antyalergiczną wprost od producenta i ciesz się jej zaskakującą jakością. Zachęcamy do sprawdzenia innych produktów dla alergików – naszych kołder i pościeli.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Filtruj wg ceny

Kolor

Przewiń do góry