Poduszki antyalergiczne

Nasze poduszki antyalergiczne powstają specjalnie z myślą o osobach uczulonych na kurz i roztocza. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, pojawiają się one nie tylko na domowych powierzchniach. Mogą wnikać również w głąb wszelkiego rodzaju tekstyliów. Aby podnieść komfort snu alergików, proponujemy poduszki ze specjalnym wypełnieniem odpornym na rozwój alergenów.

Co to są roztocza kurzu domowego?

Roztocza kurzu domowego to niewielkie pajęczaki niewidoczne gołym okiem. Szacuje się, że w każdym mieszkaniu żyje ich nawet do kilkunastu milionów. Nawet pomimo starannych porządków, roztocza były, są i będą częścią każdego domu – są zawsze tam, gdzie człowiek. Największe ich ilości pojawiają się na tekstyliach – zasłonach, firanach, dywanach, tapicerkach mebli, pościeli, poduszkach i kołdrach.

To, co najczęściej uczula alergików, to nie same roztocza, a pozostawiane przez nie odchody. Właśnie dlatego tak ważny jest staranny dobór elementów wystroju mieszkania, ograniczających gromadzenie się alergizujących substancji.

Czym jest poduszka antyalergiczna?

Poszycia poduszek antyalergicznych Pen-Pol produkowane są z mikrofibry – materiału doskonale absorbującego wilgoć. Tkanina ta nie pochłania kurzu i roztoczy. Wypełnienie stanowi natomiast włókno silikonowe – materiał, w którym nie rozwijają się żadne drobnoustroje. Dzięki tym cechom nasze poduszki antyalergiczne są bezpieczne dla osób uczulonych.

Niejedną osobę zaciekawi fakt, że poduszkę antyalergiczną można prać w pralce automatycznej. Zarówno mikrofibra, jak i silikon szybko oddają wilgoć, dlatego po praniu schną bardzo szybko. W odróżnieniu od poduszek ze wsadem puchowym nie są podatne na zniszczenia oraz zbrylanie.

Zalety stosowania poduszek antyalergicznych

Oprócz swoich właściwości antyalergicznych, poduszka ta jest niezwykle komfortowa. Materiały, z których zostało uszyte poszycie, nie podrażniają nawet delikatnej skóry niemowląt i osób z problemami atopowymi. Są bardzo delikatne i przyjemne w dotyku. Należy dodać, że antyalergiczne poduszki wypełnione włóknem silikonowym są nie tylko zdrowe, ale też wygodne. Silikon zapewnia im idealną wyporność i optymalną miękkość. Ponadto, poduszka nie odkształca się w trakcie użytkowania – za każdym razem odzyskuje swój doskonały kształt.

Kto powinien zdecydować się na poduszkę antyalergiczną?

Poduszki antyalergiczne to idealny produkt dla osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia. Sen dla każdego człowieka powinien być odpowiednio relaksujący, aby w ciągu dnia można było prawidłowo funkcjonować. Każde zaburzenie dobowego rytmu powoduje problemy z koncentracją i dobrym samopoczuciem. Doświadczają tego zwłaszcza alergicy, którzy po kontakcie z kurzem, roztoczami czy pleśniami, mogą odczuwać poważne dolegliwości skórne (swędzenie, wysypka, pieczenie), a nawet problemy z oddychaniem. Dlatego dla tych osób tak istotne są właściwe warunki w sypialni. Poduszki antyalergiczne to jeden z podstawowych elementów składających się na spokojny, zdrowy sen.

Warto jednak zauważyć, że z takich produktów mogą korzystać tak naprawdę wszyscy. W poduszkach antyalergicznych znajdziesz materiały oddychające i absorbujące wilgoć. Takie produkty polecane są również przez dermatologów, ponieważ ograniczają rozwój drobnoustrojów czy pleśni. Z powodzeniem można je stosować w łóżeczkach dziecięcych.

Poduszki dopasowane do Twoich potrzeb

W sklepie Pen-Pol znajdziesz poduszki i kołdry antyalergiczne w różnych rozmiarach. Bez problemu dopasujesz idealne modele i zaopatrzyć w nie całą swoją rodzinę. Do najczęściej kupowanych wielkości poduszek można zaliczyć 40×40 cm, 50×60 cm oraz 70×80 cm. Każdy nasz produkt szyty jest niezwykle starannie. Dbamy o największą wygodę, trwałość, estetykę. Wybierz poduszkę antyalergiczną wprost od producenta i ciesz się jej zaskakującą jakością.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13