Na co zwracać uwagę, kupując pościel?

pościel

Wybierając kołdrę do spania, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby zakupiony produkt zapewniał wysoki komfort podczas snu i z powodzeniem służył użytkownikowi przez wiele lat. Ważnym aspektem jest nie tylko rodzaj wypełnienia, który może być naturalny lub syntetyczny, ale też rodzaj poszycia. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar pościeli, która powinna być dopasowana do wieku i wzrostu użytkownika oraz do rozmiaru łóżka. Podczas snu, ciało ma bezpośredni kontakt z pościelą, dlatego tak istotny jest wybór materiału, który będzie przyjemny w dotyku, ale też pomoże w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała podczas snu.

Jaką pościel do spania wybrać?

Do najczęściej kupowanych pościeli należą te wykonane z bawełny. Zapewniają przewiewność, wysoki komfort snu, a ponadto łatwo się je pierze. Coraz większą popularnością cieszą się pościele flanelowe, które sprawdzą się świetnie w okresie zimowym. Aby zachować ich miękkość, warto dodawać do prania płyn zmiękczający. Gdy temperatury są wyższe, można sięgnąć po pościele satynowe, które zapewnią przyjemne chłodzenie ciała. Są też bardzo eleganckie i gniotą się mniej niż bawełniane poszewki. Coraz rzadziej używane są pościele z kory, których dużą zaletą jest brak konieczności prasowania.

Jaka kołdra jest najlepsza?

Obecnie producenci kołder do spania proponuję szeroki wybór naturalnych artykułów. Uważane za najlepsze są kołdry z wypełnieniem z puchu gęsiego. Im większa ilość puchu w wypełnieniu, tym lepiej, ponieważ w porównaniu do pierza jest on bardziej elastyczny, sprężysty i przyjemniejszy w dotyku. Alergicy, którzy zdecydują się na kołdrę naturalną, mogą wybrać te z wypełnieniem z antybakteryjnej wiskozy bambusowej. Dużą popularnością cieszą się również kołdry syntetyczne, które polecane są przede wszystkim osobom z alergiami wziewnymi i skórnymi.

Facebook
Twitter
LinkedIn