Poduszki polecane do spania na boku

kobieta śpiąca na boku

Wygodna poduszka do spania musi być dopasowana do wielu czynników, aby zapewnić jej użytkownikowi bezpieczny, zdrowy i komfortowy sen. Szukając nowej poduszki, należy zwrócić uwagę na jej wymiary, wysokość, twardość, a także na rodzaj wypełnienia i materiał poszycia. Wybór zależy m.in. od pozycji, w jakiej śpi dana osoba. Inna poduszka będzie dobra dla dorosłego lub dziecka śpiącego na plecach i brzuchu, a jeszcze inna dla osoby, która śpi na boku. Na jaką poduszkę się zdecydować, aby wysypiać się w nocy?

Jaka jest dobra poduszka do spania na boku?

Podczas snu na boku, ramię wywiera duży nacisk na materac, co skutkuje obciążeniem dolnej części pleców i wygięciem odcinka szyjnego. Z tego powodu poduszka musi być dobry podparciem dla głowy, co wpływa na prawidłowe ułożenie całego ciała. Osoby, które śpią na boku, powinny zdecydować się na poduszkę niską lub o średniej wysokości. Zbyt wysoka poduszka może doprowadzić do tego, że głowa i kręgosłup nie będą znajdować się w jednej linii. Najlepiej wybrać model o wysokiej lub średniej twardości, a osoby mające twardy materac mogą zakupić miękką poduszkę. Dzięki temu użytkownik uniknie często zdarzającego się po źle przespanej nocy bólu szyi i kręgosłupa. Najlepsze i wygodne poduszki do spania mają nie tylko odpowiednie wymiary, ale również naturalne wypełnienie.

Poduszkę, z jakim wypełnienie kupić?

Szukając wygodnej poduszki do spania, warto zastanowić się nad zakupem produktu z wypełnieniem z puchu gęsiego. Jest on lekki i sprężysty, dlatego skutecznie odciąża kręgi, pomaga w utrzymaniu wygodnej pozycji podczas snu i ułatwia regenerację po ciężkim dniu. Poduszki puchowe zapewniają nie tylko komfortowy, ale też zdrowy odpoczynek. Świetnie reagują na zmiany temperatury ciała i zapewniają stałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu zabezpieczają przed przegrzaniem. Mają też dobre właściwości higroskopijne.

Facebook
Twitter
LinkedIn