Po czym poznać kołdrę dobrą jakościowo?

zwinięta biała kołdra

Wiele osób marzy o ekskluzywnej kołdrze, która będzie udaną inwestycją i z powodzeniem posłuży przez długie lata, zapewniając wysoki komfort podczas snu. Decydując się na kołdrę puchową, warto przyjrzeć się producentowi, którego produkt ma być kupiony. Zdarza się, że kołdry nie zawierają deklarowanej ilości puchu, ponieważ jest on zmieszany z pierzem, dlatego tak ważny jest proces ich oddzielania. Najlepsze firmy korzystają ze sprężonego powietrza, które oddziela pierze i puch wykorzystując różnicę w ich ciężarze. Następnie dokonywana jest selekcja puchu, aby do kołdry trafił jedynie ten najlżejszy. Wyznacznikiem jakości produktu są także otrzymane przez firmę certyfikaty. Dają one pewność, że zakupiony produkt będzie trwały i został wyprodukowany z wysokiej jakości surowców.

Czy kołdra puchowa jest najlepsza?

Przez wiele lat kołdry z puchowym wypełnieniem były uważane za najlepszy rodzaj okrycia do spania. Obecnie te z syntetycznym wsadem również charakteryzują się wysoką jakością i licznymi właściwościami, jednak to te naturalne są najtrwalsze. Charakteryzują je bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, które zapewniają komfortowy sen nawet podczas niskich temperatur oraz przyjemny chłód w okresie letnim. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku osób z alergiami oddechowymi i skórnymi należy stosować syntetyczne kołdry, np. z kulkami silikonowymi, które również są miękkie i puszyste.

Czym charakteryzują się ekskluzywne kołdry puchowe?

Kołdry ekskluzywne to produkty odznaczające się licznymi zaletami i bardzo wysoką jakością. Terminem tym można określić kołdry mające w ponad 90% wypełnienie z puchu gęsiego. Pochodzący z Polski puch, uznawany jest na całym świecie za najwyższej jakości wypełnienie. Naturalność wsadu gwarantuje przewiewność, dzięki której ciało może swobodnie oddychać. Najlepszej jakości kołdry wypełniane są puchem, który został poddany procesowi oczyszczania i odpylania oraz wielokrotnemu praniu. Dzięki temu jest on w pełni bezpieczny i nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Ważną częścią kołdry jest jej poszycie, które w ekskluzywnych kołdrach wykonane jest zazwyczaj z miękkiej i chłonnej bawełny.

Facebook
Twitter
LinkedIn