Które kołdry najlepiej nadają się do spania latem?

pościel na łóżku

Lato w Polsce bywa upalne. Wysokie temperatury nie sprzyjają regeneracji naszego organizmu. Aby wypocząć podczas nocy i zapewnić sobie zdrowy, nieprzerwany sen, warto zadbać o właściwe warunki w sypialni. Istotna jest zarówno obniżona temperatura w pomieszczeniu, jak i pościel dostosowana do warunków pogodowych. Kluczową rolę odgrywają materiały, z których wykonane są kołdra oraz poduszki. Ważne, by były przyjemnie otulające i jednocześnie zapewniały komfort termiczny. Idealnie sprawdzi się wypełnienie naturalne, bambusowe lub z włókniny silikonowej.

Kołdry z naturalnym wsadem

Wypełnienie naturalne jest materiałem, który sprawdza się nie tylko podczas mroźnych nocy, lecz także zapewnia przyjemny chłód latem. Wszystko to za sprawą właściwości termoregulacyjnych puchu, które gwarantują odpowiednią temperaturę ciała podczas snu. Puch chroni przed przegrzaniem, jest lekki i delikatny. Kołdra naturalna doskonale przepuszcza powietrze. Nasza skóra może swobodnie oddychać. 

Kołdry bambusowe 

Nasi klienci często decydują się także na kołdry wykonane z mieszanki włókniny bambusowej i poliestrowej. Takie połączenie zapewnia wysoki komfort podczas snu. Utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała oraz zapewnia cyrkulację powietrza. Bambus jest dużo bardziej delikatny w dotyku niż bawełna, a także wykazuje większą absorpcję wilgoci. Dzięki właściwościom antystatycznym i antyseptycznym ten rodzaj kołdry polecamy najmłodszym użytkownikom i osobom z uczuleniami.

Kołdry ze wsadem silikonowym 

Świetną propozycją dla alergików lub osób z wrażliwą skórą jest kołdra z wypełnieniem silikonowym. Łączy w sobie bardzo dobre właściwości termoizolacyjne oraz atrakcyjną cenę. Silikonowe wypełnienie odprowadza wilgoć na zewnątrz i zapewnia skórze odpowiednie warunki podczas snu. Jest przewiewne, zatem nasz organizm nie przegrzeje się nawet w upalne noce. Włókna silikonowe są odporne na rozwój pleśni, grzybów, roztoczy oraz nie gromadzi się na nich kurz.

Facebook
Twitter
LinkedIn