Które kołdry mają najlepsze właściwości otulające?

kobieta otulona kołdra

Kołdry puchowe słyną nie tylko ze swojej trwałości, ale także z właściwości otulających. Oznacza to, że są miękkie i przyjemne w dotyku, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort użytkowania. Delikatna, puchowa kołdra lekko otula ciało, co daje efekt uspokajający, który ułatwia relaks. Są bardzo lubiane nie tylko przez dorosłych, ale też przez dzieci, którym lekka, puchowa kołdra pozwala spokojnie zasnąć i daje poczucie bezpieczeństwa w nocy, co jest ważne szczególnie w przypadku maluchów, które niechętnie śpią bez rodziców.

Jakie zalety mają kołdry puchowe?

Kołdry z wypełnieniem z puchu to produkty naturalne, dzięki czemu zapewniają bezpieczny i zdrowy sen. Pozwalają ciału oddychać przez całą noc i ułatwiają utrzymanie optymalnej temperatury, niezależnie od pory roku. W okresie letnim przyjemnie chłodzą, a zimą skutecznie izolują ciało. Świetnie zapobiegają przed nadmiernym poceniem się w nocy. W przeciwieństwie do kołder syntetycznych nie wymagają częstego prania. Wystarczy wietrzyć je i pamiętać o regularnym strzepywaniu, które pomoże w utrzymaniu odpowiedniego kształtu puchu. Kołdra puchowa to produkt dla wymagających klientów, którym zależy na wysokim komforcie spania, a także dla dzieci, które lubią spać pod ciepłym i miękkim okryciem.

Jaki rodzaj puchu jest najlepszy do kołdry?

Do wypełniania kołder najczęściej stosowany jest puch kaczy i gęsi. Ten drugi uznaje się za wyższej jakości surowiec, ze względu na swoją miękkość oraz świetne właściwości grzewcze. Ponadto jest bardzo trwały i lekki. Tańszą alternatywą jest wypełnienie z pierza bądź zawierające zarówno pierze, jak i puch. Tego typu kołdry również zapewniają wysoki komfort podczas snu i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć z powodzeniem przez długie lata, jednak są nieco mniej sprężyste, dlatego nie mają tak dobrych właściwości otulających.

Facebook
Twitter
LinkedIn