Kołdry zimowe polecane dla par

para leżąca w łóżku pod kołdrą

Zakup kołdry zimowej dla par nie jest prosty, ze względu na konieczność dobrania odpowiedniego rozmiaru, który zapewni wystarczającą ilość materiału obu osobom, a także spełni ich potrzeby termiczne. Najczęściej kupowane przez pary rozmiary kołder to 200 x 200 cm i 220 x 200 cm. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych upodobań, ponieważ niektórzy potrzebują 10 cm zapasu ze swojej strony, a inne osoby wolą mieć przynajmniej 30 cm nadmiaru materiału. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kołdrę dla dwojga?

Jakie wypełnienie powinna mieć kołdra dla par?

Ze względu na to, że kołdra zimowa dla par będzie używana przez dwie osoby, które prawdopodobnie mają różne potrzeby i preferencje dotyczące temperatury podczas spania, warto zdecydować się na naturalną kołdrę. Pozwoli ona na zaspokojenie potrzeb termicznych obu osób. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup kołdry z wypełnieniem z puchu i pierza. Zapewni ona ciągłą cyrkulację powietrza, pomoże w odprowadzeniu wilgoci, a ponadto charakteryzuje się dobrymi właściwościami termoregulacyjnymi. Najwyższej jakości produkty mają wsad składający się w 70% z puchu i z 30% z pierza. Warto wybrać model z pokryciem wykonanym w 100% z bawełny.

Dlaczego warto zdecydować się na kołdrę zimową dla par?

Spanie pod jedną kołdrą pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz jakość snu. Dzięki spaniu pod jednym pokryciem, sen jest głębszy i spokojniejszy, ze względu na redukcję poziom stresu i poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie zimowy okres, podczas którego szybko robi się ciemno, a temperatury są niskie, warto spać pod jedną kołdrą, ponieważ pozwoli to na szybsze rozgrzanie się, np. po powrocie z zimowego spaceru. Spanie pod jedną dużą kołdrą sprzyja też umacnianiu więzi w związku, dlatego większość par decyduje się na takie rozwiązanie.

Facebook
Twitter
LinkedIn