Poduszki z pierzem dartym 

Poduszka z pierzem dartym charakteryzuje się lekkością, delikatnością i jednocześnie większą elastycznością niż z pierzem ciętym. To dobry wybór dla osób, którym zależy na zdrowym i wygodnym śnie. Poduszki zachowują świetny stan nawet po długotrwałym użytkowaniu.

Jaka jest różnica między pierzem dartym a ciętym?

Pierze stosowane do produkcji może być cięte lub darte. Jest kilka istotnych różnić pomiędzy tymi dwoma rodzajami wypełnienia. Pierze cięte ma ostre końcówki i charakteryzuje się większą twardością. Jest też cięższe. Pierze darte to materiał bardziej sprężysty i lżejszy. Jeśli zależy Ci na większej wygodzie i na bardziej delikatnym produkcie, zdecydowanie polecamy poduszki z pierzem dartym.

Zalety poduszki z pierzem dartym

Poduszka z pierzem dartym jest tak komfortowa, że nawet krótka drzemka będzie dla Ciebie ogromną przyjemnością. Na tym jednak nie kończą się jej zalety. Specyficzne właściwości pierza dartego sprawiają, że bardzo dobrze utrzymuje ono ciepło ciała. Może być użytkowana przez cały rok, zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Pierze dobrze absorbuje wilgoć ciała i zapewnia termoregulację na wysokim poziomie, redukując ryzyko przegrzania.

Oferta poduszek z pierzem dartym firmy Pen-Pol

Poduszki firmy Pen-Pol produkowane są z zastosowaniem nowoczesnych technik szwalniczych i najlepszych materiałów. Oprócz naturalnego wypełnienia zaskakują solidnym poszyciem, które wykonane zostało z wysokiej jakości tkaniny bawełnianej. Krawędzie naszych poduszek obszywamy dekoracyjną lamówką, które dodatkowo wzmacniają poszewkę.

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór różnych rozmiarów poduszek z pierzem dartym. Bez problemu znajdziesz idealną wielkość i grubość. Właściwie dopasowany model ma znaczący wpływ na jakość snu i komfort wypoczynku. Polecamy także poduszki z 90% pierza lub wypełnione puchem.

Jak pielęgnować poduszkę z pierzem dartym?

Każdego ranka pamiętaj o dobrym strzepaniu swojej poduszki, dzięki czemu odzyska ona swój pierwotny kształt. W suchą i ciepłą (lecz niezbyt słoneczną) pogodę, możesz wietrzyć poduszki z pierzem dartym na balkonie lub tarasie. Jeśli dojdzie do zabrudzenia poszycia, usuń plamy za pomocą ciepłej wody z mydłem i gąbki. Poważniejsze zanieczyszczenia usuwaj zawsze w pralni chemicznej.