Jakie wymiary powinna mieć poduszka do spania?

poduszki do spania

Nie tylko rodzaj wypełnienia poduszki, ale także jej kształt i wymiary wpływają na jakość snu. Wygodna poduszka do spania powinna dobrze podtrzymywać nie tylko głowę, ale też zapewniać wygodną i zdrową pozycję dla kręgosłupa i całego ciała. Do najpopularniejszych wymiarów poduszek dla dorosłych należą 40 x 40 cm, 70 x 80 cm oraz 80x 80 cm, przy czym te najmniejsze, kwadratowe najczęściej wykorzystywane są jako poduszki dekoracyjne lub tzw. jaśki, które używane są np. podczas drzemki w podróży. Na jaki rozmiar poduszki najlepiej się zdecydować?

Jaki rozmiar powinna mieć poduszka dla dziecka?

Najlepszym wyborem dla najmłodszych są poduszki o wymiarach 35×40 cm lub 40×40 cm. Produkty te będą idealnym podparciem dla głowy malucha. Poduszka nie może być zbyt wysoka, ponieważ może to źle wpłynąć na ułożenie kręgosłupa podczas snu. Najlepszym wyborem będą poduszki płaskie i mające małą ilość wsadu, ponieważ zagwarantują stabilną pozycję kręgosłupa. Dzieci, które ukończyły 8 rok życia mogą zacząć korzystać z większych poduszek, np. 40×60 cm lub 50×60 cm. Warto pamiętać o tym, że wygodna poduszka do spania musi również odpowiadać dziecku, więc warto zapytać o jego odczucia podczas testowania produktu.

Co wziąć pod uwagę kupując poduszkę?

Wpływ na wybór rozmiaru poduszki ma m.in. wielkość materaca. Poduszka powinna w pełni znajdować się na równej powierzchni. Zbyt duża poduszka może zsuwać się w nocy, a co za tym idzie źle wpływać na ułożenie ciała. Decydując się na konkretny wymiar poduszki, a przede wszystkim wybierając jej wysokość, należy również wziąć pod uwagę czy dana osoba śpi na boku, brzuchu, czy na plecach. Najlepiej zdecydować się na jeden z popularniejszych rozmiarów poduszek, aby w przyszłości nie mieć problemów z zakupem poszewki.

Facebook
Twitter
LinkedIn