Jakie są główne zalety kołder bambusowych?

kołdra

Szukając odpowiedniej kołdry, warto zainteresować się taką, która jest wykonana z naturalnych materiałów, najbardziej przyjaznych dla naszej skóry. Inwestując w pościel wysokiej klasy, mamy pewność, że zapewniamy sobie zdrowy i regenerujący wypoczynek. Ponadto dobra gatunkowo kołdra posłuży nam przez wiele lat. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały tkaniny bambusowe. Jest to przede wszystkim związane z ich wyjątkowymi właściwościami. Bambus to szybko odnawialna, trwała, lekka roślina o wielu zastosowaniach. Wyróżnia się naturalną odpornością na grzyby i bakterie, więc przy jego uprawie nie ma potrzeby stosowania specjalnych środków chemicznych. Pozyskiwanie włókien bambusowych jest bardziej ekologiczne niż produkcja tradycyjnych materiałów tekstylnych.

Dlaczego warto kupić kołdrę z włókien bambusowych?

Materiał bambusowy coraz częściej wykorzystuje się do produkcji kołder i poduszek. Jest delikatniejszy oraz bardziej miękki w dotyku niż tkanina bawełniana. Przyjemnie otula ciało podczas odpoczynku, a jednocześnie wyróżnia się dużą wytrzymałością. Bambus ma bardzo dobre właściwości absorbowania wilgoci i zapewnia cyrkulację powietrza. Nie gromadzi zatem wilgoci, szybko schnie oraz jest niezwykle przewiewny. To idealny produkt dla osób, które przegrzewają się w ciągu nocy. Gwarantuje właściwą termoregulację o każdej porze roku. W sezonie zimowym odpowiednio grzeje, natomiast w upalne noce zapewnia przyjemny chłód

Czy kołdra bambusowa może być używana przez alergików? 

Kołdra bambusowa wykonana jest z antyalergicznych materiałów. Dzięki temu, że włókna bambusowe nie wchłaniają wilgoci, we wnętrzu wypełnienia cały czas panuje środowisko nieprzyjazne rozwojowi roztoczy czy drobnoustrojów. Warto wspomnieć, że na takiej kołdrze nie osadza się kurz i łatwo utrzymać ją w czystości. Kołdra ze wsadem bambusowym jest zatem w pełni bezpieczna i zapewnia zdrowy sen. Z powodzeniem mogą używać jej osoby z alergiami, a także małe dzieci.

Facebook
Twitter
LinkedIn