Jakie kołdry działają antyroztoczowo?

kołdra zwinięta

Kołdra bambusowa to produkt cieszący się wśród Klientów coraz większą popularnością. Czystość i higiena w sypialni są kluczowe dla zdrowego snu i ogólnego samopoczucia, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego okrycia.  Niestety, ale coraz częściej diagnozowane są alergie oraz uczulenie na roztocza. Wybór odpowiedniej kołdry, np. bambusowej może przynieść ulgę dla alergików, zapewniając jednocześnie komfortowy sen.

Kołdry bambusowe − dlaczego warto je wybrać?

Kołdry bambusowe zdobywają coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości antyroztoczowe i antybakteryjne. Dzięki unikalnemu składowi włókien bambusowych takie kołdry doskonale sprawdzają się w walce z alergenami. W porównaniu do innych rodzajów włókien bambus ma zdolność do pochłaniania wilgoci do 60% lepiej niż bawełna czy włókna syntetyczne. Wilgoć wpływa na namnażanie się roztoczy oraz pleśni, dlatego im mniej wilgoci w kołdrze, tym mniej problemów z alergiami.

Czym wyróżniają się kołdry bambusowe?

Kołdra bambusowa to produkt biodegradowalny i wpasowujący się w trend ekologicznego stylu życia. Uprawa bambusa jest przyjazna dla środowiska i nie wymaga użycia pestycydów czy nawozów chemicznych. Roślina ta rośnie szybciej niż inne włókna naturalne, jest też odporna na szkodniki − co dodatkowo świadczy o jej proekologicznych wartościach. Jednocześnie kołdry z włókien bambusowych są lekkie i przewiewne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w cieplejszych porach roku. Osoby, które cierpią na różnego rodzaju alergie, mogą sięgnąć również po kołdrę syntetyczną. Świetnie sprawdzi się kołdra z wypełnieniem z włókniny silikonowej, którą można wygodnie prać w domu. Produkt ten ma właściwości antyseptyczne i uniemożliwia rozwój grzybów, pleśni i roztoczy.

Facebook
Twitter
LinkedIn