Jaką zawartość procentową puchu powinna mieć dobra kołdra puchowa?

dziewczynka w pościeli puchowej

Najwyższej jakości kołdra puchowa powinna zawierać 70% puchu, chociaż również produkty mające 50% puchu zapewniają sprawną cyrkulację powietrza podczas snu i mają dobre właściwości termoregulacyjne. W sprzedaży można znaleźć również kołdry z wypełnieniem składającym się w większości z pierza, które często wybierają Klienci preferujący cięższe tekstylia. Wybierając odpowiednią kołdrę, należy również zwrócić uwagę na jej masę, ponieważ dobre kołdry zazwyczaj nie ważą więcej niż 2 kg.

Czym różni się puch i pierze?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym różnią się kołdry z wypełnieniem z puchu i z pierza. Warto wiedzieć, że puch jest delikatnym piórem ptasim, które wyrasta przed piórem właściwym u ptactwa wodnego. Jak jego nazwa wskazuje, jest on puchaty i delikatny, a co za tym idzie, świetnie utrzymuje ciepło i absorbuje wilgoć. Pierze ma nieco inną strukturę, przez co nie jest tak lekkie i miękkie. Kołdry z wypełnieniem z pierza bądź półpuchowe to świetna alternatywna dla droższych produktów, w których przeważa wsad z puchu. Pierze jest nieco cięższe i mniej sprężyste od puchu, ale również ma świetnie właściwości termoregulacyjne.

Jaka kołdra puchowa uznawana jest za najlepszą?

Za najwyższej jakości produkt uznawana jest kołdra puchowa z wypełnieniem z puchu gęsiego. Ma on charakterystyczną, haczykowatą budowę, która sprawia, że puch jest sprężysty, delikatny i lekki. Dzięki temu świetnie oddaje ciepło zimą, a w okresie letnim skutecznie chłodzi ciało. Osoby, którym zależy na kołdrze lekkiej, puszystej, miłej w dotyku i przewiewnej powinny zdecydować się na produkt wypełniony w większości gęsim puchem. Najlepiej, aby jego poszycie było wykonane z bawełny.

Facebook
Twitter
LinkedIn