Jaką kołdrę wybrać? 4 zasady doboru kołdry idealnej

uśmiechnięta kobieta

To, czym przykrywasz się w trakcie snu, nie pozostaje bez znaczenia dla jego jakości. Wybór odpowiedniej kołdry jest ważny nie tylko dla Twojej wygody, ale także zdrowia. Warto podejść do niego poważnie! Jeśli właśnie jesteś na etapie sypialnianych zakupów, sprawdź nasze wskazówki, jaką kołdrę wybrać, by spać zdrowo i wygodnie.

1.Jak wybrać kołdrę? Ustal swój rozmiar

Pierwszym kryterium, którym należy kierować się podczas poszukiwania kołdry idealnej, jest oczywiście jej rozmiar. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie musi on stricte odpowiadać rozmiarowi łóżka. Istnieje wiele par, które decydują się na dwie osobne kołdry: wówczas należy postawić na dwa wąskie modele, na przykład 140×200 cm. Ważne, aby kołdra była dobrze dopasowana do długości łóżka. Zwykle wartość ta wynosi 200 cm i jest wystarczająca. Z oczywistych względów innymi zasadami rządzi się dobór kołdry dziecięcej. Wybierz rozmiar, który pozwoli Tobie i Twoim bliskim komfortowo przykryć całe ciało w trakcie snu.

2. Dobra kołdra – rodzaj wypełnienia

Kolejnym ważnym parametrem jest wypełnienie kołdry. Wybrać to naturalne, a możesyntetyczne?

Kołdry puchowe to wybór dla wymagających osób. Wyróżniają się świetnymi właściwościami termoregulacyjnymi oraz optymalną przewiewnością. Zimą doskonale utrzymują ciepło, z kolei latem chłodzą. Są lekkie i sprężyste. Kołdra puchowa może być z powodzeniem traktowana jako całoroczna.

Alergicy powinni wybierać kołdry hipoalergiczne, wypełnione materiałem silikonowym, który wykazuje właściwości antybakteryjne, ogranicza rozwój pleśni, grzybów i roztoczy. Taka kołdra również jest doskonale przewiewna i delikatna.

W Pen-Pol znajdziesz również kołdry bambusowe. To kolejny dobry wybór dla osób podatnych na uczulenia, a także tych, którym bliska jest troska o środowisko naturalne. Nasze kołdry bambusowe są wegańskie, a ich wypełnienie pozyskujemy z plantacji wolnych od nawozów i sztucznych substancji bakteriobójczych.

3.Rodzaj poszycia kołdry

Odpowiedni materiał poszycia wpływa na żywotność kołdry, a także komfort termiczny osoby, która z niej korzysta. Podczas zakupów, skup się na materiałach gwarantujących wysoką przewiewność. Należą do nich bawełna, mikrofibra oraz włókna bambusowe.

4.Sposób konserwacji kołdry

Decydując się na kołdrę puchową, musisz być przygotowany na to, że od czasu do czasu należy oddać ją do specjalistycznej pralni. Samodzielne czyszczenie jej w warunkach domowych może skutkować zniszczeniem wypełnienia. Lepiej pozostawić to profesjonalistom!
Kołdry wypełnione włókniną silikonową teoretycznie można prać w domowych pralkach nawet w 60 stopniach. Pamiętaj jednak, że w każdym wypadku bezpieczniejszym rozwiązaniem okaże się oddanie kołdry do fachowej pralni.

Jaka kołdra jest najlepsza?

Odpowiedź już znasz: miękka, sprężysta, zapewniająca komfort cieplny i przewiewność. Podczas zakupów dodatkowo warto zwrócić uwagę na rodzaj poszycia i rekomendowany sposób pielęgnacji kołdry. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z doborem idealnego modelu, zespół naszego sklepu chętnie udzieli Ci porady

Facebook
Twitter
LinkedIn