Jak zaoszczędzić na zakupie pościeli, bez utraty na jakości?

złożona pościel

Wybór kołdry półpuchowej to alternatywa dla zakupu kołdry puchowej, która ma wiele cenionych przez Klientów właściwości, jednak jest dosyć kosztowna. Pościel, która ma dodatek pierza, nie ustępuje jej wieloma zaletami, a można nabyć ją za mniejszą kwotę. Jest równie miękka i przyjemna w dotyku oraz świetnie zapobiega przegrzaniu lub przemarznięciu podczas snu. Kołdry półpuchowe są bardzo trwałe, dlatego przy odpowiedniej konserwacji, tzn. strzepywaniu i oddawaniu do czyszczenia do specjalnej pralni, mogą one z powodzeniem służyć użytkownikowi przez długie lata.

Jakie są właściwości kołder półpuchowych?

Kołdry półpuchowe mają wsad składający się z mieszanki puchu i pierza. Najpopularniejsze produkty są wypełnione pierzem w 50%, 70% lub 90%. Mają one dobre właściwości termoregulacyjne. Dzięki temu mogą być używane latem, kiedy to skutecznie chłodzą ciało oraz w okresie zimowym, ponieważ chronią przed utratą ciepła. Są przewiewne, dzięki czemu skóra może oddychać przez całą noc. Połączenie wsadu z puchu i pierza tworzy produkt, który wyróżniają dobre właściwości termoaktywne. Pierze jest nieco twardsze od puchu, jednak oba wypełnienia są lekkie i przyjemne w dotyku.

Czy warto kupić kołdrę półpuchową?

Oferowane kołdry półpuchowe mogą być często stosowane również przez alergików, ponieważ puch i pierze poddawane są wieloetapowemu procesowi oczyszczania. Są one odpylane, prane i suszone, dlatego nie zawierają bakterii i niebezpiecznych alergenów. Najlepiej zdecydować się na produkt o budowie kasetowej, który jest wygodny w użytkowaniu. Dzięki komorom na puch i pierze, nie przemieszczają się one wewnątrz kołdry i równomiernie grzeją. Istotny jest również wybór poszycia. Najlepszy jest wykonany z gęstej, bawełnianej tkaniny, która zapewni skórze swobodne oddychanie, a jednocześnie będzie zapobiegać wydostawaniu się na zewnątrz pierza.

Facebook
Twitter
LinkedIn