Jak wybrać poduszkę dla chłopca i dziewczynki?

wieża z poduszek

Wybór poduszki dla chłopaka lub dziewczynki często przysparza rodzicom nie lada problemu. Produkt ten musi być dopasowany do wieku dziecka, bezpieczny, a ponadto sprawiać, że maluch chętnie będzie kładł się spać i wstawał wypoczęty. Wybierając poduszkę, należy wziąć też pod uwagę pozycję, w której dziecko zazwyczaj śpi, a także ewentualne alergie i inne problemy zdrowotne. Warto wziąć też pod uwagę rodzaj materaca. Jeżeli jest miękki, poduszka powinna być nieco twardsza.

Jaki wymiar powinna mieć poduszka dla dziecka?

Zakupu poduszki dla malucha można dokonać po ukończeniu pierwszego roku życia. Musi być ona mała i bardzo płaska, żeby nie nadwerężyć szyi i pleców niemowlęcia. Zapewni to równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Poduszkę w rozmiarze 40 cm x 40 cm można kupić dla trzylatka lub czterolatka, w zależności od wagi i wzrostu dziecka. Większy produkt, np. mający 50 cm x 60 cm będzie odpowiedni dla przedszkolaka. Wybierając zarówno poduszkę dla chłopaka, jak i dla dziewczynki, warto pamiętać o wyborze kolorowej, wesołej poszewki, która ułatwi dziecku spokojne i przyjemne zasypianie. Nie może być zbyt duża i luźna, ponieważ nadmiar materiału może być niebezpieczny, szczególnie dla niemowlaka.

Jaką poduszkę kupić dla dziecka mającego alergię?

Dzieci cierpiące na alergię mogą spać na syntetycznej poduszce, np. z wypełnieniem z kulki silikonowej. Są to produkty miękkie, sprężyste, a ponadto bezpieczne. Świetnie dopasują się do małej główki dziecka. Najlepiej zdecydować się na poszycie z delikatnej mikrofibry. Jeżeli rodzicom zależy na tym, żeby dziecko spało na poduszce z naturalnym wypełnieniem, można kupić poduszkę z wiskozą bambusową. Miękkie włókna bambusowe mają właściwości bakteriobójcze i antystatyczne. Oba rodzaje poduszek można bezpiecznie czyścić w domowej pralce, bez ryzyka utraty właściwości i sprężystości produktu.

Facebook
Twitter
LinkedIn