Jak dobór pościeli wpływa na jakość snu?

pościel

Wybór odpowiedniej kołdry do spania jest bardzo ważny ze względu na to, że wpływa nie tylko na komfort, ale też zdrowie osoby, która pod nią śpi. Kupując nowy produkt, należy też zwrócić uwagę na dobór pościeli, ponieważ to z nią ciało ma bezpośredni kontakt podczas snu. Ważna jest jej struktura, masa, ale przede wszystkim materiał, z którego jest wykonana. Najważniejsze by był przyjemny w dotyku i przewiewny, dlatego dobrym wyborem są pościele bawełniane, które oprócz wentylacji zapewniają odprowadzanie wilgoci. Nie można zapominać o tym, jak istotny jest dobór pościeli, jednak w większym stopniu na jakość snu wpływa kołdra.

Jak kołdra wpływa na sen?

Od wyboru kołdry do spania zależy komfort, przepuszczalność powietrza oraz temperatura spania. Z kolei elementy te wpływają na jakość snu, a co za tym idzie koncentrację, samopoczucie, a nawet układ odpornościowy. Oprócz jej wymiaru, który musi być dobrany tak, by zapewnić wygodne okrycie całego ciała, ważny jest rodzaj jej wypełnienia. Kołdra musi zapewniać taką temperaturę, by śpiąca pod nią osoba nie pociła się, ale też musi zapobiegać wyziębieniu organizmu. Istotna jest również jej masa, która powinna zapewnić lekkie obciążenie.

Jaka kołdra zapewni zdrowy sen?

Najlepszym wyborem są kołdry naturalne, np. te wypełnione gęsim pierzem i puchem. W sprzedaży można dostać ekskluzywne kołdry składające się nawet w 95% z lekkiego puchu oraz ich tańsze alternatywy, np. kołdry półpuchowi. Produkty te skutecznie odprowadzają wilgoć i zapewniają nieprzerwaną cyrkulację powietrza. Dzięki temu, skóra może oddychać podczas snu, niezależnie od temperatury panującej w sypialni. Produkty te gwarantują optymalny poziom ciepła, a ponadto są przyjemne w dotyku. Osoby cierpiące na alergie mogą zdecydować się na kołdry z włóknem bambusowym, który ma właściwości antybakteryjne.

Facebook
Twitter
LinkedIn