Dbanie o poduszki puchowe i półpuchowe

Poduszki

Wysokojakościowa pościel jest jednym z najważniejszych czynników zapewniających komfortowy sen jej użytkownikom. Poduszki puchowe i półpuchowe można porównać do Rolls-Royce’ów, jeśli chodzi o tę kategorię produktów. Z tego względu powinno dbać się o nie, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań, które zapewnią możliwość długotrwałego użytkowania. Znajdujące się w nich naturalne pierze umożliwia duży komfort wypoczynku, ale jednocześnie stanowi dość wysoki koszt w porównaniu do kompletów pościeli stworzonych ze sztucznego wypełniacza. Dlatego też podpowiadamy, jak dbać o poduszki puchowe i półpuchowe, by cieszyć się z nich przez długie lata.

Po pierwsze – porządnie wytrzepać

Ta krótka i prosta rada oznacza nic innego, jak regularne wstrząsanie poduszkami puchowymi i półpuchowymi. Takie działanie ma na celu zapewnić produktom utrzymanie jak największej elastyczności oraz optymalnej gęstości pierza. Warto również raz na jakiś czas wywietrzyć pościel, by ta „pooddychała” świeżym powietrzem i wróciła do naturalnego kształtu. Należy przy tym pamiętać, że naturalne wypełnienie nie lubi przesadnej wilgoci, a także niekorzystnych warunków atmosferycznych w postaci deszczu czy śniegu.

Po drugie – pierz tak, by nie zniszczyć kołdry ani poduszki

Prawdą jest, że pościel należy raz na jakiś czas prać. By być pewnym efektów, najlepiej jest oddać kołdry czy też poduszki do profesjonalnej pralni chemicznej. Jeżeli nie chcemy tego robić lub nie mamy takiej możliwości, pozostaje nam wykonanie tej czynności we własnej pralce automatycznej. W pierwszej kolejności powinno się jednak zerknąć na metkę w celu ustalenia podstawowych informacji pochodzących od producenta np. temperatury wody i tego, czy w ogóle dany produkt jest przeznaczony do prania, bowiem samodzielna próba wykonania tej czynności wbrew zaleceniom może dać efekt odwrotny od zamierzonego. Warto również pamiętać, żeby nie „upychać” pościeli do bębna, gdyż ulegnie ona w ten sposób zniszczeniu. Dlatego też najczęściej stosuje się zasadę 1 poduszka puchowa = 1 pranie. To samo dotyczy kołder wykonanych z naturalnych materiałów. Wiele osób stosuje również skuteczny trick, a mianowicie do bębna pralki wkłada piłki tenisowe, które dbają o to, by wkład w poszyciu był równomiernie rozłożony. Po zakończonym praniu należy wyjąć poduszki i kilkukrotnie nimi wstrząsnąć, by puch nie był zbity w jednym miejscu, a następnie pozostawić je do wyschnięcia.

Facebook
Twitter
LinkedIn