Czym się różni poduszka puchowa od półpuchowej?

trzy puszyste poduszki

Poduszki półpuchowe i puchowe należą do najczęściej kupowanych produktów do spania, ze względu na ich wysoką trwałość. Są też bardzo miękkie i naturalne, dzięki czemu zapewniają stałą cyrkulację powietrza. Świetnie absorbują wilgoć i dopasowują się do kształtu ciała. Zarówno poduszki z puchem, jak i z pierzem, należy regularnie roztrzepywać i wietrzyć. Warto też prać je przynajmniej raz w roku, najlepiej w pralni chemicznej, szczególnie w przypadku intensywnego zabrudzenia. Należy również pamiętać o wyborze poduszki o odpowiednio dobranej wysokości, tak, aby zapewniała zdrowe ułożenie kręgosłupa podczas snu.

Czy poduszki puchowe są najlepsze?

Za najwyższej jakości produkty uznawane są poduszki puchowe. W porównaniu do pierza, puch jest lżejszy i charakteryzuje go trójwymiarowa, haczykowata budowa. Dzięki niej, puch jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Najlepsze poduszki mają wypełnienie z puchu gęsiego, który znakomicie odprowadza wilgoć, dzięki czemu przeciwdziała rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. W sprzedaży zazwyczaj można znaleźć poduszki, które wypełnione są puchem w 50%, 70%, a nawet w 95%.

Czy poduszki półpuchowe są dobre?

Poduszki półpuchowe to tańsza alternatywna dla poduszek z wypełnieniem z puchu. Są nieco mniej puszyste, jednak również odznaczają się wysoką trwałością i są bardzo miękkie. Najpopularniejsze są poduszki mające w 70% lub 90% wypełnienie z pierza. Dużą popularnością cieszą się poduszki z pierzem dartym odznaczającym się wysoką sprężystością. Podobnie jak poduszki puchowe, są to produkty naturalne, dlatego w pełni bezpieczne dla zdrowia. Wybierając poduszkę, warto też zwrócić na materiał, z którego wykonano poszycie. Najlepiej by było wykonane z bawełny.

Facebook
Twitter
LinkedIn