Czym się różni kołdra antyalergiczna od kołdry naturalnej?

zdziwiona dziewczynka

Sen jest podstawą dla funkcjonowania każdego organizmu. Bez niego nie możemy sobie pozwolić na prawidłową regenerację. Z tego względu warto dbać o każdy szczegół, który może zapewnić zdrowy oraz komfortowy sen. Dla wielu osób kluczowym aspektem jest z pewnością wygodne łóżko, ale nie można również zapominać o roli pościeli. To ona bowiem gwarantuje nam odpowiedni komfort cieplny, a także sprawia, że możemy się właściwie zrelaksować. Duże grono osób staje również przed dylematem, która kołdra jest dla nich lepsza – naturalna czy antyalergiczna. Zastanówmy się więc, czym różnią się te dwa rodzaje okryć?

Kołdra syntetyczna to produkt stworzony dla osób z alergiami

Nie ma co się oszukiwać, że dla wielu z nas podstawowym kryterium przy wyborze pościeli jest jej cena. Nie powinien być to jednak czynnik decydujący, gdyż ważniejsze są zdrowie oraz komfortowy sen. Niemniej okrycia syntetyczne są nieco tańsze niż ich naturalne odpowiedniki. W dodatku ich zaletą jest fakt, że można je prać w domu. Ponadto pod względem miękkości, wytrzymałości czy też sprężystości niczym nie ustępują modelom wypełnionym z pierza gęsiego, czy puchu. Dla alergików największe znaczenie ma jednak fakt, że produkty te nie zatrzymują roztoczy oraz kurzu. Kołdry antyalergiczne cieszą się więc z tego powodu wśród tej grupy osób bardzo dużą popularnością.

Wygoda oraz duży komfort to zalety kołdry naturalnej

Za wypełnienie naturalnych kołder najczęściej odpowiadają puch oraz pierze. W połączeniu z poszyciami stworzonymi z jedwabiu czy bawełny powodują one bardzo wysoki komfort termiczny, co ma ogromne znaczenie dla osób, które w szczególności uwielbiają czuć ciepło w nocy. Poza tym naturalne okrycia świetnie przepuszczają powietrze, tym samym zapobiegając poceniu się jej użytkowników. Tego typu okrycia są zazwyczaj nieco droższe niż antyalergiczne odpowiedniki, głównie ze względu na materiał, z którego zostały stworzone. Warto również wspomnieć, że pościel wypełniona z puchu lub pierza jest bardzo sprężysta, wytrzymała, a także niezwykle miękka.

Jakie okrycie w takim razie wybrać – syntetyczne czy naturalne? Tak naprawdę każda osoba ma własne indywidualne potrzeby i według nich powinna dobrać odpowiedni model dla siebie.

Facebook
Twitter
LinkedIn