Czym charakteryzują się kołdry typu 4 pory roku?

dwie kołdry

Kołdra 4 pory roku to uniwersalny produkt całoroczny, który można stosować niezależnie od temperatur za oknem i w sypialni. Zarówno latem, jak i zimą zapewnia odpowiednie warunki do komfortowego snu. Jest wykonana z wysokiej jakości naturalnych materiałów i ma wkład, który charakteryzują właściwości grzewcze przy niskich temperaturach oraz przepuszczające powietrze latem. Wyróżnia się też kołdry 4 pory roku składające się z dwóch warstw. Są to dwie kołdry o różnych właściwościach cieplnych, które są połączone np. rzepami lub napami. Można je rozdzielać lub złączać zależnie od warunków panujących w sypialni, tym samym zmieniając grubość pościeli.

Jakie wypełnienie jest najlepsze do kołdry całorocznej?

Jednym z najpopularniejszych wypełnień stosowanych w kołdrach całorocznych jest wiskoza bambusowa. Dużą popularnością cieszy się również wkład z włókien celulozowych, które wyprodukowane są ze zmiażdżonych łodyg bambusa. Produkt ten ma właściwości higroskopijne, dzięki czemu chłodzi latem, a zimą izoluje wilgoć. Kołdry bambusowe polecane są dla osób z alergiami wziewnymi i skórnymi. Innym rodzajem kołdry, która zapewni optymalną temperaturę podczas snu, jest produkt z naturalnym wypełnieniem z pierza i puchu. Szczególnie puch gęsi chwalony jest za swoją trwałość i lekkość.

Jakie ma zalety kołdra typu 4 pory roku?

Kołdra 4 pory roku to zakup ekonomiczny, ze względu na możliwość stosowania przez cały rok. To świetny wybór nie tylko dla osób, które nie mają miejsca w mieszkaniu na trzymanie dwóch kołder, ale też m.in. dla osób z nadpotliwością oraz dla dzieci, które mają tendencję do przegrzewania się w nocy. Kołdra 4 pory roku charakteryzuje się świetnymi właściwościami termoregulacyjnymi. Zimą zapewnia optymalne ogrzanie organizmu, a latem przepuszcza powietrze, zapobiegając przegrzaniu się.

Facebook
Twitter
LinkedIn